Postawa tudzież behawior człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań zaś predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei albo obiektów. Wpływa kobieta na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, kiedy działać ewentualnie oszczędzać się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to tuzinkowy postępowanie robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeśliby figura osoby dostaje lepiej. Sukcesy oraz porażki w życiu zależy od postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, to stosunki międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne tudzież niesłychanie trudne do zmiany.

Zachowanie owo sposób, w który informacja postać reaguje na swoją postawę. Ta rezonans jest albo pozytywna względnie negatywna, w związki odkąd tego, kiedy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się z rodzicami może czniać iść aż do szkoły względnie studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby względnie ma odrobinę szacunku aż do niej prawdopodobnie http://www.chrzastowski.pl dać zobaczyć tę postawę na krzyż mówienie szczegółowo do tej osoby. Na behawior prawdopodobnie interweniować mnóstwo czynników z wyjątkiem postawą, w tym przekonania na sprawa siebie i innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne i wygoda. Jest owo akcja ewentualnie reakcja osoby w odpowiedzi na zewnętrzne albo wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w kto cokolwiek funkcjonuje albo działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jak wyuczoną tendencję do oceniania rzeczy w sprecyzowany sposób. Może to zawierać ocenę ludzi, spraw, przedmiotów albo wydarzeń. Takie oceny są częstokroć pozytywne względnie negatywne, jakkolwiek mogą także być czasem niepewne. Na przykład, możesz dysponować mieszane uczucia co aż do konkretnej osoby względnie sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje parę różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są czasem określane jako CAB lub abecadło postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli oraz przekonania na wiadomy temat.
Komponent afektywny: kiedy obiekt, osoba, ambaras lub zdarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: kiedy figura wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje krocie czynników, które mogą wywrzeć wpływ na to, gdy natomiast z jakiego powodu kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się explicite w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego ewentualnie mogą istnieć wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne oraz normy społeczne mogą być wyposażonym głęboki znaczenie na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, kiedy http://www.obiala.pl siła robocza powinni się chronić w określonej roli względnie kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w ciągu właściwe.
Uczenie się – Postaw można się przyuczyć na masa sposobów. Zastanów się, w jaki procedura reklamodawcy wpływają na Twoje stanowisko do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten zajmujący oraz fascynujący dzieło malarskie powoduje, iż rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się także postaw przez obserwację ludzi dookoła nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dziatwa spędzają co niemiara czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców zaś w większości wypadków zaczynają wytaczać argumenty podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, iż pod spodem pewnymi warunkami siła robocza są w wyższym stopniu skłonni oszczędzać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są niejednokrotnie wyrażane.
Kiedy możesz coś http://www.brewinski.pl zwyciężyć albo zarzucić w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, aby dobrać się do zachowania
W niektórych przypadkach zasoby siły roboczej mogą w samej rzeczy przeistoczyć swoje nastawienie, żeby lepiej dostroić je aż do swojego zachowania. Dysonans badawczy to zjawisko, w którym osoba doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli albo przekonań. Aby zmniejszyć owo napięcie, zasoby siły roboczej mogą przerobić swoje postawy, żeby odzwierciedlić swoje inne przekonania względnie rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, toż zaczynasz natrafiać się spośród kimś, który jest wybitnie chwiejny finansowo. Aby zmniejszać się prąd spowodowane sprzecznymi przekonaniami natomiast zachowaniem, masz dubel możliwości. Możesz zrealizować związek a poszukać partnera, który jest w wyższym stopniu pewny finansowo, czy też możesz zmniejszyć wpływ stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pomiędzy sprzecznym nastawieniem tudzież zachowaniem, musisz względnie przerobić nastawienie, ewentualnie dokonać zmiany swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą posiadać masywny znaczenie na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą do kształtowania postawy, mogą dodatkowo spowodować jej zmianę.